R.I.P. of Oldish Psych & Prog blog

Global Searcher:
Site Content only Searcher

Login form
Search
Friendly Sites
 • A Maquina de Faser Sonhos
 • A Pound for a Brown
 • Arlequins
 • Blue Mammoth
 • Boyz Make Noize
 • Culture for All
 • Electric Music for the Mind and Body
 • Deserter's Songs
 • 18 Rodas
 • HeavyPsychMan Blog
 • improshit
 • KMXT Free Form Radio
 • the List
 • Museo Rosenbach
 • Musiques
 • Old Melodies
 • Prog & Psych
 • Rock BlogRoll
 • Sam1957
 • Schnickschnack Mixmax
 • Silverado Rare Music
 • That was Music
 • Todoblog
 • When You Motor Away
 • Create your own site
 • Entries archive

  Рейтинг@Mail.ru
  Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика

  Main » 2015 » April » 8 » Waterloo ~ 1970 ~ First Battle
  13:57
  Waterloo ~ 1970 ~ First Battle
  Waterloo ~ 1970 ~ First Battlegenre: heavy prog
  state: belgium
  quality: lossless (flac, cue, log, covers) 
  time: 66:56 size: 421 mb

  progarchives:
  Belgian Heavy Progressive band Waterloo, comprising Dirk Bogaert (lead vocals, flute), Gus Roan (guitar), Marc Malyster (organ), Jacky Mauer (drums) and Jean-Paul Janssens (bass) were formed in the autumn of 1969, out of the ashes of Brussels-based blues-rock power trio Adam's Recital and Ghent's Today's Version.
  The band's only album, 'First Battle', containing photography shot within the Waterloo Battlefield Museum, was released under the French 'Vogue' label in February 1970, with a pressing run of only 'several thousand copies', with the album only being distributed in Belgium. A more elaborate version of the track 'Meet Again' was released as a single however, leading to a subsequent album release in Portugal, under the 'Roda' label. 
  Although a 40 date tour followed, including the opportunity to support 'Family', and an opening slot at the 1970 Ghent festival, the band's demise was initiated by Marc Malyster's departure, to work on other side projects. Although he was replaced by John Van Rymenant who as a saxophonist, brought to the band a jazzier emphasis, the demos for 1972's follow-up release 'The Youngest Day' remained unreleased, as the band parted amicably.
  Waterloo's debut album would appeal to those who enjoy a more Eclectic feel to their music, with Heavy Progressive undertones. The album clearly demonstrates the band's ambition to mix rock, jazz and classical influences into an ambitious personal repertoire; their musical formula being built around Dirk's flute and vocals, and Gus's integration of jazzy harmonies into a classical/ prog rock structure.
  If you enjoy early Jethro Tull, Blodwyn Pig, the eclecticism of early King Crimson and the organ soundscapes of Keith Emerson, then this album would be highly recommended. ~ Jared Butcher

  1. Meet Again (3:05)
  2. Why May I Not Know (3:09)
  3. Tumblin' Jack (2:36)
  4. Black Born Children (3:45)
  5. Life (2:49)
  6. Problems (3:02)
  7. Why Don't You Follow Me (3:33)
  8. Guy in the Neighbourhood (2:57)
  9. Lonesome Road (2:51)
  10. Diary of an Old Man (11:01)

  bonus:
  11. Plastic Mind (4:29)
  12. Smile (3:53)
  13. I Can't Live with Nobody but You (3:45)
  14. The Youngest Day (7:38)
  15. Bobo's Dream (5:03)
  16. Bad Time (3:21)


  Dirk Bogaert / lead vocals, flute
  Gus Roan / guitar
  Marc Malyster / organ
  Jacky Mauer / drums
  Jean-Paul Janssens / bass

   
  Sign up please for display Links
  Dear visitors, if you need the links are broken, please leave a request in the comments, I will try as much as possible to restore them for you

  Views: 1291 | Rating: 0.0/0

  Share |

  Total comments: 2
  else0rating
  2 adamus67   (09.04.2015 22:20) [Материал]
  avatarWATERLOO szczęście wkrótce. Jean Martin planuje zorganizować dużą międzynarodową wystawę skalne znane brytyjskich i amerykańskich artystów, ale w ostatniej chwili, gdy większość bilety zostały już sprzedane, występ został odwołany. Martin nie miał wyboru, aby zastąpić "import gwiazdami", ich koszty Wallace Collection i Jaques MODUS VIVENDIS Hustin. Złapany w firmie, i Waterloo. Impreza była "Hurra", a dwa tygodnie później, ta sama grupa powtórzyła sukces w tej samej scenie przed publicznością dość duży. To było pierwsze słowo, Waterloo, i zostały one w prasie muzycznej. Sukces Martin dodał, entuzjazm, a on zaprosił ją do współpracy ze swoim byłym partnerem, David McKay (David McKay) - współtwórca popularnego przeboju Wallace Collection -. "Daydream"

  Od 26 do 30 grudnia 1969 grupa pracowała w studio ", złożony przez" Martin i McKay. Pracy poszło szybko i zarodniki, w dużej mierze dzięki klawiszowiec Mark Malisteru, szkolenia klasyczną, co pomogło mu w nawigacji i czuć się komfortowo w nieznanych sytuacjach. Ich Praca była płyta "Pierwsza bitwa", ukazał się w lutym 1970 Roku. Czy okładki albumu projektu, Martin zorganizował sesję grupa zdjęć w sali Muzeum Bitwy pod Waterloo z Napoleonem, i przedstawia portret broni podczas tych lat. Krótko po wydaniu, grupa odbyła się konferencja prasowa w Brukseli, Belgia wielokrotnie w telewizji. Jednak pomimo takiego wsparcia silne informacje wciśnięty kilka tysięcy egzemplarzy albumu, który szybko sprzedawanego w Belgii.

  Ten zespół pięciu kawałek najwyraźniej był grać razem na chwilę przed Album został nagrany. Istnieje wiele stylów na wystawie tutaj, sugerując, że dziesięć utworów, które składają się na "pierwszej bitwy" zostały napisane w ciągu kilku lat.
  "Meet Again", utwór otwierający. Organ ten ciężki kawałek psychodelii czuje rocznika 1968 i mógł szczelinach ładnie na Small Faces "Nakrętka Ogden Przeminęło Flake. Waterloo natychmiast zanurzyć się w pełnego emfazy terytorium króla Crimson "21st Century Schizoid Man" już następnego cięcia, "Dlaczego Może nie wiem." Od tego rejsu zespół do jednych z bardziej niefrasobliwe, flet napędzane dźwięki psych-folkies jak Incredible String Band, z "Jack Tumblin '." Różnorodność jest zdecydowanie jakość grupa ta obejmowała, a reszta w tym rekord nadal odmiennego żyły.

  Oryginalna wersja LP Pierwszej Bitwie zamknięte z dziesięć minut "Pamiętnik starego człowieka", który jest wielkim wyjazdu. Jest to oczywiście "kochaj albo go nienawidzą," Piosenka w ich repertuarze. Jest to podstawowy blues, z długim gitara, organy, flet solo i dominujących ... miód dla moich uszu!

  Reedycja pierwszej bitwie przez wytwórnię hiszpański Guerssen (którzy specjalizują się w niejasnych prog) i francuskiej wytwórni Muzea jest wypełniony z sześcioma utworami, z których wszystkie są bardzo zalecane. Moim ulubionym jest "Najmłodsza Day", który jest tak dziwnie proggy jak to się robi. Drugim miejscu jest "Bobo Dream", kolejnym cudownie addled lot fantazji, że tylko mógł wyjść w latach siedemdziesiątych ... wspaniały, doskonały, bardzo atmosferyczne, a przy tym muzyki czad ze znakiem Jethro Tull i Uriah Heep - wszystkie polane sosem psychodelicznego ... niewielki Parcele ton organy Hammonda (1000 kg +), flet, świetne kompozycje. 
  Cały album jest bardzo wysoki poziom. Ale to, co naprawdę wyróżnia ten dysk spośród setek innych w tym stylu, to niesamowite zdolności jako muzyków, kompozytorów, mistrzostwa instrumentalnej i swobody poruszania się różnymi odcieniami rocka. Płyty słucha się jednym tchem najbardziej aktywna "repeat all"

  Czytaj więcej: http://www.alexgitlin.com/npp/waterloo.htm

  else0rating
  1 adamus67   (09.04.2015 22:19) [Материал]
  avatarJeden z najrzadszych wczesnych postępowych rockowych płyt ukazała się w Belgii w 1970 roku i ponownie został nagrany przez zespół, który nazywał się Waterloo, zatytułowany "Pierwsza bitwa" - Tracks 1 do 10 zawierają oryginalny album wydany przez Vogue Schallplatten w lutym 1970 roku. Oryginalny PR ich jedynego albumu, teraz sprzedać za ponad 2000 dolarów / 1200 euro na niektórych serwisach aukcyjnych. 

  Tak więc nie ma w tym nic dziwnego, ktoś ponownie wydany zbiór, na CD .. po wielu latach przez Muzea - ​​FGBG 4281.AR w roku 1999. Ze względu na utratę mistrzowskich taśm, album został nagrany bezpośrednio z oryginalnego zapisu. Dźwięk został uporządkowany w Equus Studio, w Brukseli, w styczniu 1999 r.

  Co to często bywa w takich sytuacjach jest jednak, że rzeczywista muzyka nie żyć do hype otaczającego go. Na szczęście, nie jest to w przypadku Waterloo ...
  Do oryginalnego materiału, opieka było kilka nagrania singli: 
  Utwór pochodzi z 7 11- "umysłu" Plastic / Tumblin 'Jack' wydany przez Vogue Schallplatten kot # VB 151 w 1970 roku.
  12 i 13 track - pochodzi z 7 "" Nie mogę żyć z Nobody But You / Smile 'wydany przez Vogue Schallplatten kot # VB 172 marzec 1971. 
  Utwór 14 - wcześniej niepublikowany.
  15 i 16 śledzić - pochodzi z 7 "" Bad Time / Bobo snu "wydanej przez Vogue Schallplatten w 1972 roku. 

  Płyta '' Pierwsza bitwa '' jest absolutną koniecznością dla miłośników progresywnych dźwięków na początku lat siedemdziesiątych. Ponadto, jeśli lubisz / kochasz Jethro Tull, zakładam dobrą whisky, że po wysłuchaniu ich tylko jedynego albumu Waterloo stałe będzie osiedlenie się w odtwarzaczu. Wszystko za sprawą wielkich partii fletu, przyprawione organy Hammonda doskonały tandem i gitarze elektrycznej. Świetny wokal Dirk Bogaerta i doskonałych kompozycji nie trzeba przypominać.

  Jackie Moe sugeruje nazwa kwintet oficjalnie założona WATERLOO 17 października 1969. Początkowo muzycy mieli szczęście, dobry menedżer, w tym czasie zespół belgijski wyróżniającej Wallace Collection, (Jean Martin).
  Jean Martin jest zobowiązana do prowadzenia grupy. Menedżer zażądał wykonania muzyków bardziej dostępne do materiałów publicznych, a on po części udało się przekonać ich do czegoś więcej niż tylko muzyka. Nagrywanie singli grupy sprzedane, co było stymulowane przez jej częstego pojawiania się na radio.

  Only registered users can add comments.
  [ Registration | Login ]

  Action: 10% discount coupon for Depositfiles Gold accounts for 6 months and 1 year periods. The coupon is very simple in usage: you enter it on the Gold account payment page and after the prices are recalculated can buy an account with the discount.
  Your coupon: vkanhlm5uqib3uugw6aqifkcudbnzqej

  Oldish Psych & Prog offers progressive psychedelic rock music mp3 lossless downloads